Rok 2014

Rok 2014 začínáme Výroční valnou hromadou SDH, která se koná 18. 1. v místním hostinci, za účasti téměř všech členů SDH  a 20 hostů z řad obyvatel obce a členů SDH  z okolních obcí. VVH proběhla podle stanoveného programu, kde byli oceněni naši tři veteráni, kteří jsou u sboru již 60 let. Je to pan Škubal Karel, Škubal Stanislav a Pták Zdeněk. Dále nám pan Michálek věnoval pamětní medaili, za což mu velice děkujeme. Počátkem února se jednotka SDH účastní tematického školení pro zvýšení odborné  kvalifikace.

V sobotu 15.2.2014 pořádáme Tradiční Hasičský ples, v pořadí dle kroniky 100. ples. K tanci i poslechu hraje Tandem V. Kokošky. Vše je skvěle připravené, jen účast místních obyvatel je slabá a proto velice děkuje občanům, kteří sice nepřišli, ale alespoň přispěli zaplacením vstupného. Děkujeme! S příchodem jara začínáme s opravou garáže a s výstavbou šatny ve zbrojnici. Ještě nás na  jaře čeká oprava vodojemu u místního hřbitova a pak se budeme věnovat výcviku  na okrskové cvičení.

Během jarních měsíců jsme se zúčastnili několika školení pro zvýšení kvalifikace zásahové jednotky.

V sobotu 3. května se konalo v Hromnici okrskové cvičení, kde jsme za nepříznivého počasí obsadili 3. místo. Další akcí SDH byla účast na 12. ročníku prověřovacího cvičení Noční jízda Židlice, kde jsme za účasti 13 družstev obsadili 4. místo.

Další činností bylo začátkem června čištění koupaliště v chatách a o měsíc později čištění místního koupaliště.
Ještě v červenci jsme opravili potrubí a nátěr na vodojemu u místního hřbitova. Nyní nás čeká výměna posledního starého okna ve zbrojnici.

Během prosince jsme provedli repasi naší PS 12 a rok jsme zakončili úklidem zbrojnice a prostor kolem ní.